Program 2019

 

23.07.2019 (środa)

 

9.30 – 11.30

 

Biblioteka
a.w.Dlaczego Jane Austin?
25.07.2019 (czwartek)

 

 

9.30 – 13.30

 

Kawiarenka na Głównej
a.w. – Dlaczego Jane Austin?

 

18.00 – 18.30

 

Sanatorium Brehmera, Czarna sala
Otwarcie festiwalu
Grupa Azorro – Wszystko już było?/ film

 

18.30

 

Sala Multimedialna
Wystawa Natalii LL , Zapisuję wydarzenia zwykłe, kuratorka Agnieszka Rayzacher
Wieża
Esther Ferrer, Marcus Gossi, Stuart Brisley, Robin Deacon, Ruedi Schill&Monika Gunther, Katia Bassanini, Tania Bruguera, Peter Vittali, Muda Mathis, Martha Rosler, Annie M.Sprinkle&Elizabeth M.Stephen, Sands Murray-Wassink, Robert Wassink-Murray/ Wystawy dokumentacji działań artystycznych

 

19.00 – 20:30

 

 Sanatorium Brehmera
Agnieszka Rayzacher, Anna Leśniak, Magalena UjmaSeminarium Feministyczne Zapisuję wydarzenia zwykłe. Artystki wobec rzeczywistości

 

20:45 – 21:15

 

Park
Weronika Sobiecka, Joanna Kijak-Rajca, Ewa Wiśniewska-Benedyczuk, Jolanta Musiuk, Zakład Pogrzebowy Drzew/ performance

 

21:30 – 22:20

 

Sanatorium Brehemra, Czarna sala
Barbara Konopka, Weronika Kami, PENTAROSA FELICYTACJE, koncert – performance afirmatywny

 

22.30 – 23:30

 

Sanatorium Brehmera, Czarna sala
Józef Robakowski, Puls Facebooka/ film
23:30 – 24:00

 

Sanatorium Brehmera, Czarna sala
Paweł Korbus ,Utrzymanie pozycji artystycznej/ performance

 

26.07.2019 (piątek)

 

 

10.45 – 11.25

 

Łódź postępu, za Różanką
Igor Kubik, Uzdrowisko/ performance

 

Od 11.30

 

Park
Nela Bartova, Niespokojny sen/ instalacja interaktywna

 

12.00 – 12.30

 

obok Sanatorium Brehmera
Mariola Albinowska, Foremother/ performance

 

od 12.35 (3h)

 

Park
Tyśka Samborska, bez tytułu (zapach)/ instalacja

 

12.50  (cały dzień)

 

Sanatorium Brehmera
Anna Brudzińska, Wiatr/ instalacja

 

od 13:00 (przez 10h)

 

Park
Michał Piątek i Marcin Rosiński, Wszystko już było/ performance / rzeźba

 

13.30 – 14.00

 

przed Sanatorium
Karolina Kliszewska, Dorota Androsz, Rita Jankowska, LA LA WOMEN STEPS/ performance

 

14:05 – 16:05

 

Sanatorium Brehmera, Czarna Sala
Elayne Harrington/ performance Instrumentalny

 

16:15 – 16:45

 

Kino
Marcello Zammenhoff , Niewygodny komunikat/ instalacja

 

17.00 – 18.30 OBIAD

 

18:35 – 3:35

 

Park
Calum Eccleston, Nieuformowany/ performance

 

19.15 – 20.15

 

 Kino
Józef Robakowski – A gdzie jest ten dramat? (muzyka Z.Piernik) oraz Żywa Galeria, film

 

20:30 – 21.15 – Kino

 

21:25 – 22:10 – Kino
Mischa Twitchin, filmy poematy

 

22:20 – 23.05

 

Przy Sanatorium
Tarnovski, koncert solowy

 

23:10 – 23:25

 

Sanatorium Brehmera, Czarna Sala
Siobhan Muellen, Minor Acts on Boundary layer II, performance

 

23.30 – 24.15

 

Sanatorium Brehmera, Czarna Sala
Brian Patterson, Being and Time/ performance

 

27.07.2019 (sobota)

 

O świcie 6.00 – 6.20
Park
Cyril Lepetit, Od zmierzchu do świtu/ performance

 

Od 10.00

 

Park
Nela Bartova, instalacja interaktywna

 

11.00 – 12.15

 

Sanatorium Brehmera
Ensemble C2-D2-K – Śniadanie na Trawie 
(mile widziane własne kosze piknikowe z ulubionymi przekąskami)
Maciej Czepielowski, Jadwiga Czepielowska – skrzypce
Aneta Dumanowska, Jacek Dumanowski  – altówka
Teresa Kamińska – wiolonczela
Dymitr Szostakowicz – Kwartet smyczkowy B-dur
Allegro non troppo • Andante / Andantino • Moderato-Allegretto
Johannes Brahms: Kwintet smyczkowy G-dur
Allegro non troppo, ma con brio • Adagio • Un poco Allegretto • Vivace ma non troppo presto
Koncert jest częścią cyklu Śniadań na Trawie organizowanych we współpracy z GCKiS w Żarowie, Festiwalem Bachowskim i Capellą Cracoviensis. Zapraszamy na pozostałe koncerty cyklu, www.bach.pl/sniadania oraz na Festiwal Bachowski w Świdnicy, www.bach.pl

 

12:15 – 12:35  – Park
Cyril Lepetit, Od zmierzchu do świtu: Narcyz/ performance

 

Od 12:45 (5h)

 

Przed Sanatorium Brehmera
Francis Thorburn – Pool Time, performance z udziałem Elayne Harrington, Judit Bodor, Roody Hunter, Cyril Lepetit, Calum Eccleston, Vlasta Delimar

 

Od 14.15 – Park
Helena Hafemann, Close Relations/ instalacja

 

14:30 – 22.00

 

Park
Maria Bitka, Wydeptywanie ścieżki/ performance

 

15.00 – 15:40

 

Park obok fontanny
Bbeyond, Alastair MacLennan, Brian Patterson, Siobhan Muellen- prezentacja

 

Od 15.40 (przez 1-3h)

 

Ulice Sokolowska
Calum EcclestonUnformed/ performance
16:10- 16.30

 

Skwer za sklepem
Adam Zduńczyk, Skwer Kółeczko/ performance
Od 16.35

 

Ulica koło kina
Ola Ignasiak – Odszarzanie/ performance

 

16.30 – 17.00 – Kino
Ingrid Blekstad –  Kunstbanken/ prezentacja

 

17:30 – 18:30 OBIAD

 

18.45 – 19:25
Kino
Marta Jegierska, Mostek/ projekcja

 

19:25 – 19:35
Sanatorium Brehmera
Michał Jakubowicz – Rytmiczny performance filmowo-linijny/ performance

 

19:40 – 20:10
przed Sanatorium Brehmera
WetMeWild (Justyna Górowska), Polyethylene terephthalate/ performance

 

20:30 – 20:50
Kino
Ewa Zarzycka, performance

 

20:50 – 21:05
Kino
Guido Stemme, instalacja

 

21:10 – 22:20
Sanatorium Brehmera, Czarna Sala
Iza Gustowska – Z lotu ptaka/ performance

 

22.35 – 23.20 – Kino
Zorka Wollny, Pauline Payen, Karoline Strys, Irina Gheorghe, Ana Kavalis, Leah BuckareffLyllie Rouviere – Chór Psychodeliczny Zorki Wollny/ koncert

 

23:30 – 24:30
Senatorium Brehmera, Czarna Sala
Krystian Batyjewski – Gra z Kosmosem/ performance
24:40 – 1:10 – Senatorium Brehmera
Cyril Lepetit – Od zmierzchu do świtu/ performance

 

28.07.2019 (niedziela)

 

10.00 – 11.00 – Kino
Animacje PJATK/ film

 

11:10 – 12:00
Senatorium Brehmera, Czarna Sala
Lisa Corporan – Współczesny ekspresjonista figuratywny, medium: farba olejna/ performance

 

Od 12.00 (1-3h)
ulice Sokołowska
Calum Eccleston, Nieuformowany/ performance

 

13.00 – 14.00
Senatorium Brehmera, Czarna Sala
Chris Regn & Andrea Saemann, Swiss Performance Art Medley/ performance

 

14:05 -14:35
Kino
Horacy Muszyński – KISHONIA/ film

 

14:45 – 15:15   – Senatorium Brehmera, Czarna Sala
Tereza Barabasz – Pomiary/ performance

 

15:25 – 16:10
Senatorium Brehmera, Czarna Sala
Vlasta Delimar – Z cyklu: Erzsebet Bathory

 

16:15 – 18:15
Droga do Villa Rosa
Alastair MacLennan – Z ręki do piasku/ actuation

 

17-18:30 OBIAD/ MEAL

 

18.35 – 19.20
Kino
Wiera Meniok – Schulz/Żadan/Andruchowycz/ prezentacja

 

19.30 – 20.30
Kino
Zdzisław Piernik & Sławek Janicki/ koncert

 

20.45 – 21:45
Kino
Małgorzata Potocka, Bogusław Schaeffer – Poza schematem/ film

 

22.00 – 22.20
Senatorium Brehmera, Czarna Sala
Iza Gustowska – Trucizna/ video

 

22:30 – 22:45
Senatorium Brehmera
Sergey Shabohin/ odsłona instalacji

 

23.00 – 23.30
Kino
Cyril Lepetit – Zielone częstotliwości/ performance

 

23:30 – 24:30 Kino
P.Smith, M.Abramovich, D.Byrne, O.Eliasson, D&Chapman, W.Kentridge, W.Wenders, L.Anderson
Porady dla młodych/ film

 

29.07.2019 (poniedziałek)

 

11.00 – 12.00
Sanatorium Brehemra, Czarna Sala
Bogna Juchnowicz, Jessika Dudziak – Nieoczekiwane wydarzenie, które wydarzyło się w najmniej odpowiedniej chwili/ prezentacja

 

12:30 – 13:15
Sanatorium Brehemra, Czarna Sala
Chris Regn & Andrea Saemann o Performance Saga/ prezentacja

 

14:00 – 16:00
ulice Sokołowska
Calum Eccleston – Nieuformowany/ performance

 

15:40 – 16:00 
ulica w Sokołowsku
Andrij Yurkevych –  Bruk z Drohobycza/ performance

 

16:20 – 17:05

 

Kino
Olga Tokarczuk, Louisiana Chanel/ film

 

17:10 – 18:10

 

Kino
Esther Ferrer – Performance Saga/ prezentacja