BWA Sokołowsko (Jan Wolski, Konrad Żukowski)

BWA Sokołowsko, czyli galeria na końcu świata. Po 8 latach współprowadzenia (z Justyną Kowalską) galerii BWA Warszawa postanowiłem, przynajmniej mentalnie, wynieść się poza duże miasto. Stąd pomysł uruchomienia w położonej wśród gór, zaledwie 2 km od czeskiej granicy miejscowości Sokołowsko, mini instytucji, która służyć będzie artystom, pisarzom, kuratorom jako kameralna przestrzeń tworzenia, eksponowania sztuki lub po prostu odpoczynku. Tegoroczna pandemia przyspieszyła moje plany. Działalność BWA Sokołowsko zainauguruje porezydencjalna wystawa Jana Wolskiego i Konrada Żukowskiego.
Michał Suchora

Tytuł wystawy: „Moje medium prowadź mnie”

Moje medium

Źródło wskazujące

poprzez grube warstwy farby uzdrawiające

moje medium

Nóżki z pianki montażowej podtrzymujące

na duchu i ciele

Kieliszki z butelek po kwiatowej wodzie

Różanej i lawendowej

Noszące

Moje medium

Piękne tafle plexi

przepuszczające słodkie światło

Osłoń mnie, ochroń mnie

Wieżo ze styloduru

Wstawiaj się za nami

Moje medium

 

 

 

 

prowadź mnie

 

 

 

 

 

fot. Zuzanna Piontke

 

Konrad Żukowski

Urodzony w 1995, działa w obszarze malarstwa, instalacji i wideo. Ukończył ASP w Krakowie w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. Studiował na University of Applied Arts w Wiedniu. Głównym motywem jego prac są ludzkie ciała oraz tematy zaczerpnięte z popkultury. Uczestnik wystaw zbiorowych oraz indywidualnych, m.in. w galeriach Jak zapomnieć w Krakowie, Serce Człowieka w Warszawie, Grey House Foundation w Krakowie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Rondzie Sztuki w Katowicach, BWA Warszawa, BWA Bielsko-Biała, CSW Łaźnia w Gdańsku.

Jan Eustachy Wolski

urodzony w 1997 roku w Krakowie, zajmuje się malarstwem, tworzy obiekty oraz instalacje. Student IV roku na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowniach malarstwa prof. Andrzeja Bednarczyka oraz interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Sałaja i prof. Grzegorza Sztwiertni. Studiował na University of Applied Arts w Wiedniu. W swoich pracach łączy motywy zaczerpnięte z tradycji malarstwa dawnego z estetyką subkultury heavy metalowej. Uczestnik wystaw zbiorowych m.in. w galeriach Shefter w Krakowie, Gdańskiej Galerii Miejskiej, BWA Bielsko-Biała.