Wojciech Bąkowski

sokolowsko_insitu_konteksty_bakowski

 

Wojciech Bąkowski (ur. 1979 w Poznaniu)

Ukończył ASP w Poznaniu w 2005 roku. Autor filmów animowanych i wideo, obiektów i instalacji audio, audioperformance, słuchowisk radiowych, muzyk, poeta. Lider grup muzycznych KOT, NIWEA i Czykita.

Od maja 2007 wraz z Radosławem Szlagą, Tomaszem Mrozem, Konradem Smoleńskim, Piotrem Bosackim, Izą Tarasewicz i Magdaleną Starską współtworzy grupę artystyczną PENERSTWO. Jest twórcą cyklu rysunkowego“Tu mam taką rubrykę na rysunki” w Gazecie Wyborczej.

Laureat nagrody Deutsche Bank i Zachęty Narodowej Galerii Sztuki “Spojrzenia” w 2009 roku oraz Paszportu Polityki w 2010 roku.

 

25.07.2014, godzina 19:30, Kino-Teatr Zdrowie w  Sokołowsku

Na koncercie Wojciech Bąkowski zaprezentował swoje najnowsze utwory, które są rozwinięciem pomysłów znajdujących się na płycie „Kształt” (wyd. Bocian Records 2012). Minimalizm warstwy literackiej jest tym razem posunięty dalej, a strona muzyczna pozostaje  ilustracyjna lecz rozwija się w bogatsze, eklektyczne formy.

W aranżacjach pojawiły się próbki konfekcji muzycznej, darmowe, internetowe  prezentacje  instrumentów dętych oraz sygnały dźwiękowe aparatów telefonicznych. Koncert skomponowany był z wykonań wokalnych i edycji nagrań na żywo oraz typograficznych wizualizacji z angielską wersją tekstów.

Koncert był promocją albumu „Telegaz”.