VestAndPage

VestAndPage

VestAndPage (Niemcy/Włochy)

biogram: Verena Stenke i Andrea Pagnes współpracują ze sobą od 2006 roku jako VestAndPage i zyskali międzynarodowe uznanie w zakresie sztuki performance, filmu opartego na performance, pisania, publikacji oraz tymczasowych artystycznych projektów społecznościowych. Zgłębiają sztukę performance jako zjawisko zarówno poprzez wspólną kreatywną praktykę jak i teoretyczne poszukiwania artystyczne i projekty kuratorskie. Ich dzieła są kontekstualne, reaktywne względem sytuacji, skonceptualizowane psycho-geograficznie w odpowiedzi na konteksty społeczne, naturalne środowisko, miejsca historyczne i architekturę. Postrzegają sztukę performance jako potrzebę badania fizycznych, mentalnych i duchowych ciał poprzez możliwość przekroczenia granicy wnętrza i zewnętrza oraz sprzęganie materii sztuki efemerycznej i istnienia. W „Poetics and Relations” analizują pojęcie tymczasowości, warstw pamięci, komunikację oraz kruchość jednostki i kolektywu w sferze społecznej i środowiskowej. Łączą wątki wiary w zmianę, wytrzymałości, zjednoczenia, uwznioślenia bólu i podejmowania ryzyka z poetyckim cielesnym podejściem do praktykowania sztuki i koncentrują się na uniwersalnych ludzkich doświadczeniach.

projekcja: sin∞fin – Performances at the Core of the Looking-Glass
(sin∞fin – Performance w samym środku lustra)

Wyprodukowany na Antarktydzie końcowy odcinek trylogii sin∞fin autorstwa VestAndPage angażuje poprzez narrację na temat obszernych sfer natury i wszechświata. Trylogia filmu artystycznego o wspólnych performance’ach w odległych epickich miejscach na całym świecie balansuje pomiędzy rzeczywistością i wizjonerstwem, a wrażenia są wzmocnione przez nieznane otoczenie. Performance zgłębia uniwersalne ludzkie doświadczenia takie jak altruizm, partnerstwo i przemijającą naturę istnienia.

Produkcja VestAndPage przy współpracy z DNA Dirección Nacional del Antártico, Buenos Aires i Thetis Spa, Venice.
Przedstawiony przez Zonadeartenacción, Residencias del Sur and SpinConectora.
Argentyna / Włochy / Niemcy, 2012
język angielski z hiszpańskimi napisami
Koncepcja, Performance, Kamera: Verena Stenke, Andrea Pagnes
Post-produkcja i edycja: Verena Stenke
Tekst: Andrea Pagnes, Laura Bucciarelli, Aisha Ryannon Pagnes
Wsparcie przy tekście: Gaston Lacombe
Tłumaczenie na hiszpański: Roberto Ruiz
Soundscape i muzyka: Zai Kuning, Angie Seah, Black Sea Hotel oraz nagrania śpiewu Weddelek antarktycznych pod lodem dzięki uprzejmości Douglasa Quina.

rozmowa: „Antarktyczny Sen – Lód jako Architektura Ludzkiego Ducha, działania performatywne VestAndPage na Antarktyce” (Występowanie w ekstremalnych warunkach pogodowych i w miejscach, gdzie człowiek nie należy)

www.vest-and-page.de