Pracownia Filmu Eksperymentalnego 1

Pracownia Filmu Eksperymentalnego 1
prof. Izabella Gustowska
Wydział Sztuki Mediów
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu


KILIMANDŻARO-SOKOŁOWSKO – tam i z powrotem – 2020

Mateusz Bratkowski, Ziemowit Dąbrowski, Amanda Dróżdż, Barbara Gryczan, Dominika Hoyle, Ewa Jastrząb, Agata Kneć, Wiktor Krajcer, Lena Lubińska, Anna Niestatek, Kaja Róg, Katarzyna Suberlak, Martyna Tokarska, Weronika Witkowska.

Montaż: Izabela Sitarska

Sokołowsko to takie szalone i zarazem z destruowane miejsce, śląskie Davos jak z Czarodziejskiej Góry Tomasza Manna. Spędziliśmy tutaj 4 poświąteczne dni styczniowe 2020 roku, wolni i rozgadani, nieświadomi co czeka nas w nadchodzących miesiącach. Byliśmy przekonani, że powrócimy tutaj latem i zatoczy się koło pomiędzy zimowym styczniem a gorącym lipcem 2020. Nikt z nas nie przewidywał, że tajemniczy krąg uwięzi nas w sieci, a życie i sztuka przeniesie się do wirtualnej przestrzeni i strategicznej formuły online.

I tak wylądowaliśmy w naszych domowych pudełkach i odtąd podróż odbywa się nie na Kilimandżaro, nie do Sokołowska ale jak u 27 letniego Xavier de Maistre w opisanej w 1790 roku relacji w / Voyage autor de ma chambre / i my w podróżach dookoła naszych pokoi.

Tak więc notatki z tych wędrówek offline i online połączone w filmową wizję zabawy i choroby powrócą ponownie do polskiego Davos w Sokołowsku.

Artyści i Obserwatorzy tej gorączki lipcowej nocy będą wpatrzeni w szklane ekrany monitorów i laptopów, a kiedy spojrzą w czerń za oknem być może zobaczą nieosiągalny krąg księżyca.


ISOLATION POINT 2020

Film „Isolation Point” powstał z inicjatywy doktorantki UAP Magdaleny Żolędź i stanowi część warsztatową wykładu o ONE Project(@one.project.london).

Mateusz Bratkowski, Ziemowit Dąbrowski, Mieszko Dobek, Izabella Gustowska, Dominika Hoyle, Ewa Jastrząb, Agata Kneć, Wiktor Krajcer, Alicja Natasza Nowicka, Izabela Sitarska, Magdalena Żołędź

Montaż: Mieszko Dobek

Dźwięk: Agata Kneć

Zbiór dyskretny – podzbiór przestrzeni topologicznej, którego każdy punkt ma takie otoczenie otwarte, że tj. kazdy punkt zbioru jest jego punktem izolowanym.