Paulina Miu Zielińska

zielinska-paulina

Paulina Miu Zielińska wokalistka, kompozytorka, działaczka.

Pracuję z dźwiękiem – tym który nas otacza i tym, który możemy z siebie wydobyć. 
Badam terapeutyczne właściwości naturalnego śpiewu i archaicznych pieśni. Komponuję muzykę do spektakli, działań performatywnych i różnorodnych form wizualno-dźwiękowych. Zajmuję się szeroko pojętym sound artem bazując na własnych, autorskich próbkach dźwiękowych. Wspieram różne projekty społeczne i artystyczne. Przekazuję innym wiedzę z zakresu emisji głosu, improwizacji, zdrowego ruchu i uczę archaicznej techniki śpiewu białego. Dużo eksperymentuję z dźwiękiem i przestrzenią. Obserwuję, poszukuję, wnikam i pytam.

Obecnie jestem aktorką i kompozytorką w teatrze Węgajty, studiuję muzykoterapię w Akademii Muzycznej w Łodzi a pod pseudonimem ‚Mjol’ uprawiam elektronikę eksperymentalną.

Działam w Stowarzyszeniu Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”, jestem koordynatorką projektu „Wyprawa Terenowa Ścieżkami Tradycji Pogranicza”. Od 5 lat prowadzę warsztaty ruchowo-głosowe i śpiewu białego m.in. w teatrze Węgajty, w Ośrodku Rozwoju Osobistego Kobiet „Babiląd” w Poznaniu, w ramach festiwalu „Progressteron”, w Młodzieżowym Domu Kultury w Suwałkach, w Akademii Teatralnej w Białymstoku, w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, w ramach projektu „Visitors” w Niemczech a także pracuję indywidualnie z osobami zainteresowanymi rozwojem głosu i poszukiwaniem nowych form ekspresji wokalnej.