Magdalena Franczuk

Magdalena Franczuk

Magdalena Franczuk

 

Magdalena Franczuk

Urodzona w 1992 roku we Wrocławiu w Polsce. Obecnie mieszka w Łodzi. Studiuje fotografię na Państwowej Wyższej Szkole Filmu, Telewizyji i Teatru im. Leona Schillera w Łodzi.

http://www.magdalenafranczuk.com/

 

Księga Cudowności jest surrealistyczno-eklektyczną opowieścią opartą na analogiach do kolejnych etapów życia człowieka. Księga zabiera czytelnika i widza w wyjątkową wędrówkę rozpoczynającą się od okresu dzieciństwa, by następnie przeprowadzić go przez doświadczenie miłości, pożądania, upadku i ostatecznie śmierci. Dzieje się to z udziałem kolejnych bohaterów przedstawionych w odmiennych przestrzeniach, zmieniających się planach, zgoła filmowych. Księga oparta jest na paranormalnych zjawiskach i doświadczeniach z życia Franciszka Leona Madaleyskiego – zapomnianego przez historię ekscentrycznego podróżnika z przełomu XIX i XX wieku.

Księga Cudowności to autorski projekt o niezwykłym rozmachu. Składa się z dziesięciu rozdziałów, z których każdy zawiera literackie opisy oraz inscenizowane fotografie. Dopracowane w każdym detalu sesje fotograficzne to przedsięwzięcia, w których realizację artystka zaangażowała sztab fachowców: scenografkę, kierowników produkcji, ponad 50 modelek i modeli, wizażystki, fryzjerów, asystentów i innych.