katharinajej

katharinajej
katharinajej

katharinajej

( * Monachium, Niemcy) studia artystyczne w Monachium, Walencji i Brunszwiku. Mieszka w Kolonii. Najchętniej działa w domu i na ulicy, wnosząc sztukę do codziennego życia. Zaprasza ludzi, aby poleżeli z nią na hamaku, który rozwiesza między latarniami albo znakami drogowymi. Staje się prezentem, który można podarować komuś na świątecznym bazarze. Można o nią ogrzać sobie ręce albo odwiedzić z nią swoich rodziców.

Tworzy przestrzeń do spotkania i zbliżenia się w obcych miejscach.

www.katharinajej.de

Od 2007 działa też z Julią Dick w duecie artystycznym – duo katze und krieg. Występowały w wielu krajach, m.in. w Szwajcarii (Stromereien), Austrii (Jacuzzi Festival, Wiedeń), Izraelu ( Streetcatfestival, Bat Yam), Chorwacji (Copula Spajalic, Rijeka) Croatia, Brazylii ( casa do rio, Amazonas) i Holandii ( Hotel Maria Kapel, Hoorn).

www.katzeundkrieg.de


Performance: Połóż się ze mną

“Leżę na kocu. Ziemia utrzymuje mój ciężar. Z pozycji pionowej przechodzę do poziomej. Zmienia się to jak czuję i myślę. Jestem rozluźniona. Czuję się bardziej podatna na zranienie i bardziej krucha. Nie mogę tak łatwo stąd uciec. Odkrywam się przed ludźmi. Inaczej widzę otoczenie. Leżę tu gdzie ludzie normalnie chodzą. Widzę ich od dołu. Z tego miejsca obserwuję świat.

Wcześniej czy później ktoś obcy skorzysta z mojego zaproszenia, aby poleżeć ze mną, aby dzielić ze mną to doświadczenie. Leżąc obok siebie nawiązujemy łączność – nasze ciała dotykają się lub nie, rozmawiamy albo leżymy w ciszy, razem obserwujemy życie w miasteczku albo zamykamy oczy. Może ktoś jeszcze dołączy do nas.”


24 LIPCA – PONIEDZIAŁEK

13:00 Performance: Połóż się ze mną
Plac Kieślowskiego
(performance całodniowy)