Jasmin Schaitl

image_list


Jasmin Schaitl

(ur.1987) jest artystką i performerką. Absolwentka Uniwersytetu Sztuk Stosowanych w Wiedniu (2012). Działa głównie w obszarze sztuki performance (solo lub w grupie), a także video, fotografii, instalacji, rysunku. Skupia się na problemie czasu obiektywnego i subiektywnego, obecności i braku obecności ciała. W 2015 zaczęła włączać do swoich działań choreografię I taniec współczesny z perspektywy konceptualnej, współpracując z tancerzami, artystami sztuk wizualnych i dźwięku. Prezentowała performace, wystawiała prace, prowadziła i organizowała warsztaty w Europie, USA i Ameryce Łacińskiej.


Performance: Balans powiązany

Działanie Jasmin to przeciwstawianie ciężaru i lekkości. Artystka używa kamieni, które są ciężkie i twarde, i nici, które są lekkie i elastyczne. Performance mówi o niezauważanym i niedocenianym oddziaływaniu i ważności tego, co poślednie, drobne, delikatne i ukryte w porównaniu z tym, co oczywiste i dominujące.

Wzajemne oddziaływanie, związek i względność tych dwu elementów opiera się na ciągłym ruchu, który stawia sobie za cel znalezienie równowagi. Jest to problem z którym bezustannie mamy do czynienia w naszym życiu..

www.jasminschaitl.com


21 LIPCA – PIĄTEK

17:00 Jasmin Schaitl
Performance: Balans powiązany
Sanatorium Brehmera – winkiel