Grzegorz Rogala

Grzegorz Rogala
Grzegorz Rogala

Dwie Improwizacje

Krzysztof Knittel ze zbudowaną przez Piotra Sycha elektroniczną harfą midi (kontrolerem sterowanym promieniami podczerwieni) oraz instrumentami perkusyjnymi, połączonymi z komputerowym programem Max/Msp i Grzegorz Rogala ze skonstruowanymi przez siebie w programie VVVV audiowizualnymi „instrumentami” , zagrają dwie mniej więcej 30-to minutowe improwizacje.

Pranie jesiennego swiatła – Joanna Krzysztoń/Grzegorz Rogala

Uczestnicy swoimi ruchami wyzwalają dźwięki i światła. Czasem główną rolę gra warstwa wizualna, czasem zaś generowana muzyka.

Grzegorz Rogala – w latach 1976-1981 studiował na wydziale operatorskim PWSFTv i T w Łodzi. Od 1988 prowadzi „Studio Rogala”, zajmujące się produkcją i postprodukcją filmową. Zrealizował bądź brał udział w realizacji ok. 800 projektów filmowych i reklamowych. Doktorat na wydziale Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od 10 lat zajmuje się czynnie filmem artystycznym, fotografią i sztuką interaktywną. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Gdańsku, jak również w kolekcjach prywatnych we Francji, Nowej Zelandii, Niemczech, Holandii, Polsce. Od 2007 prowadzi razem z Joanną Krzysztoń i Józefem Piwkowskim, galerię 2b+r w Warszawie. Ma na swoim koncie ponad 40 wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą. Od 2011 roku wykładowca na wydziale grafiki WIT w Warszawie. Mieszka i pracuje w Warszawie.