Cyril Lepetit

 

Cyril Lepetit: Salade Monochrome, Chateau de Sacy le Petit, 2015. Print.

 

Cyril Lepetit: Green frequencies. Still frame from a video presented in the immersive installation performance, Perla Divus, Prague, 2016.

 

Cyril Lepetit: From our first caress to our last breath, will our desires have evolved? Performance documentation, 2008. Photo: Tischler Wood.

 

Twórczość Cyrila Lepetite’a to wędrówka przez pragnienia, zarówno intymne jak i publiczne. Plan podróży jest zawiły i stanowi poszukiwanie ciepła, światła i kolorów. Obejmuje wiele, od zbliżeń ciała oraz ludzkie zachowania, kwestie społeczne, a także zagadnienia straty i traumy. od 2015 roku rozwija swoją pasję do sałat.
Lepetit rysuje, maluje i pracuje z dźwiękiem. Tworzy elementy rzeźbiarskie, które wykorzystuje w swoich partycypacyjnych instalacjach i performance, w których udział bierze publiczność oraz on sam. Przy okazji każdego takiego działa tworzy również film pokazujący w jaki sposób publiczność wchodzi w interakcje z jego pracą. MAnipuluje obrazem, aby stworzyć fantazyjną narrację.
Cyril Lepetit urodził się w 1970 roku w Cherbourgu we Francji. Studiował w Belfaście (Erasmus), uzyskał tytuł magistra sztuk pięknych w Caen. Od 1995 roku mieszkał w Paryżu dopóki nie wyjechał na rezydencję do Japonii i na Tajwan. Od 2000 roku mieszka w Londynie.  Jego prace były niedawno wystawiane JCAA Hong Kong dla festiwalu “crossing border border crossing” i Foundation Juan Miro Barcelona w ramach Autogestión. 
Jego ostatnia solowe wystawy odbyły się w Chateau de Sacy we Francji; Enclave w Londynie; Danielle Arnaud Contemporary Art w Londynie. 
Jego prace były wystawiane w kilku europejskich krajach, w Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji.
Cyril Lepetit podzielił się swoim przywiązaniem do kolorów z Davidem Medallą i Adamem Nankervisem poprzez swój wkład do performance’u Mondrian Fan Club dla Viva Arte Viva, Giardini, Wenecja z okazji otwarcia Biennale 2017.

 

 

www.cyril-lepetit.com