Brian Patterson

 

 

Aktualnie Brian Patterson pracuje administrator i koordynator projektów dla Bbeyond. Był jedną z osób zaangażowanych w tworzenie Bbeyond w 2001 roku w celu promowania sztuki performance w Irlandii Północnej.

Od 1998 roku współpracował z Flaxart Studios nad ich międzynarodowym programem rezydencji artystycznych, a od 2003 roku, po pożarze, który zniszczył budynek zajmował się ogólną reorganizacją i przeniesieniem instytucji do centrum miasta. Wcześniej w latach 1996-1998 był członkiem komitetu zarządzającego Catalyst Arts, organizacji prowadzonej przez artystów, założonej w celu promowania bardziej innowacyjnych i eksperymentalnych praktyk tworzenia. 

W 1992 roku ukończył studia i od tamtej pory brał udział w wielu wystawach grupowych, podczas których prezentował głównie swoje instalacje. W 2001 roku był jednym z artystów zaangażowanych w projekt Routes stworzony, aby promować pracę związków, których celem było eliminowanie sekciarstwa w miejscach pracy w Irlandii Północnej. W maju 2005 roku po raz pierwszy wystąpił w Polsce w Piotrkowie Trybunalskim.

W 2008 roku zainicjował spotkania Performance Monthly, comiesięczne spotkania polegające na grupowym uczestnictwie w improwizowanych performensach. Te regularne improwizowane performanse w przestrzeni publicznej stały się głównym działaniem Bbeyond i inspiracją do Same Difference: Equinox to Equinox (2016)czyli międzynarodowego naboru publicznych performansów, który zaowocował później Sympozjum w Belfaście zatytułowanym Being in Public | Encounters | Outer Place / Inner Space (2017).