Anne Weyer – Larsen

Anne Weyer – Larsen (Norwegia)

biogram: kuratorka, przedstawicielka festiwalu Hvitsten Salong. Absolwentka m.in. Oslo National Academy of the Arts, Einar Granum School of Fine Art i Uniwersytetu w Oslo. Współpracuje lub współpracowała m.in. z parkiem rzeźby Ekebergparken, Galleri K, Høstutstillingen, Kunstnernes Hus, targami TEFAFMaastricht .

prezentacja: Miejsca w miejscu (Places in a place) – Hvitsten Salong festival

Hvitsten Salong to projekt, w którym główną rolę odgrywają artyści i który jest związany z domem artysty Theodora Kittelsensa (1891-1896) w Hvitsten w Norwegii. Raz w roku, dodatkowo do kilku mniejszych wydarzeń, organizujemy duży festiwal. Do naszego projektu poszukujemy działań site-specific i z historycznym podejściem. Do pewnego stopnia poszukujemy także profesjonalnego dialogu z współczesnymi i byłymi artystami, którzy żyli i pracowali w Hvitsten.

Nasza wizja ma uzupełniać narodową i międzynarodową scenę sztuki ekscytującym i innowacyjnym środowiskiem w Hvitsten. Hvitsten jest miejscem, w którym na przełomie XIX i XXw. mieszkało i pracowało kilku najważniejszych w Norwegii artystów. Mieszkali i/lub pracowali tu malarze i ilustratorzy tacy jak Edvard Munch, Theodor Kittelsen, Christian Krogh, Oda Krogh, Oscar Wergeland i Hans Jæger. Chcemy dać artystom możliwość postawienia się w zasięgu norweskiej historii sztuki

www.hvitstensalong.com