Program 2017

21 LIPCA – PIĄTEK

15:00 Oficjalne otwarcie festiwalu

Pokaz filmu „Labirynt” Jana Lenicy, 14’, 1962, Polska

Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

15:40 Yola Kudela

Instalacja: „Ślepy prowadzący ślepego”

Kinoteatr Zdrowie – fasada budynku

16:00 Alastair MacLennan

Performance: „REAL LEAR”

Rzeka przy ulicy Głównej (przed Sanatorium Brehmera)

16:30 Przemysław Kwiek

Appearance 303 a); malowanie publiczne w plenerze 2. Obrazów z cyklu „Awangarda Bzy Maluje”

Sanatorium Brehmera – fontanna

17:00 Jasmin Schaitl

Performance: „Balans powiązany”

Sanatorium Brehmera – winkiel

17:30 Andreas Savva

Instalacja: „Przewód pokarmowy”

Sanatorium Brehmera – przy budynku

18:00 Joanna Rajkowska

Instalacja: „Horyzont Zdarzeń”

Sanatorium Brehmera

18:30 Ewa Partum

Instalacja: „Feministyczne cytaty”

Park za Sanatorium Brehmera

20:00 VALIE EXPORT

Pokaz filmowy i spotkanie z artystką: Performance Films 1

Kinoteatr Zdrowie

21:45 LUX

Pokaz filmowy – kino poszerzone: Shoot, shoot, shoot 1 (wprowadzenie: Benjamin Cook)

Sanatorium Brehmera – sala czarna

22:15 Ralf Peters / KörperSchafftKlang

Performance dźwiękowy: Śledząc

Sanatorium Brehmera – sala czarna

22 LIPCA – SOBOTA

11:00 Agnieszka Zalotyńska

Instalacja: „In Situ”

Willa Różanka – parter

11:30 Katy Connor

Installation: „Blood Culture”

Brehmer Sanatorium – Tower

12:15 Franzisca Siegrist

Performance: Droga korzeni

Multimedia

12:45 Tadeusz Mroczek i Aniela Mroczek

Prezentacja: Andrzej Mroczek In Memoriam

Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

14:00 Wernisaże

Wystawa: Sztuka według Andrzeja Mroczka

Multimedia

Wystawa: Mikołaj Smoczyński – fotografia

Sanatorium Brehmera – wieża

Wystawa: Zygmunt Rytka – Some meetings

Sanatorium Brehmera – wieża

14:30 Robert Mainka

Interwencja w przestrzeni publicznej: „Bitwa o Omfalos”

Sokołowsko – przestrzeń miasta

14: 50 Zdzisław Kwiatkowski

Performance: Zmiana Układu Sił

Kinoteatr Zdrowie – 1 piętro

17:30 Ralf Peters / KörperSchafftKlang

Performance dźwiękowy: Śledząc

Sanatorium Brehmera – sala czarna

18:45 VALIE EXPORT

Pokaz filmowy i spotkanie z artystką: Performance Films 2

Kinoteatr Zdrowie

20:20 LUX

Pokaz filmowy: Shoot, shoot, shoot 2 (wprowadzenie: Benjamin Cook)

Kinoteatr Zdrowie

22:00 Przemysław Kwiek

Appearance 303 b) – „Profetyka Probabilistyczna II” – wystąpienie

Multimedia – przed budynkiem

Codziennie:

Przemysław Kwiek

Appearance 303 a); malowanie publiczne w plenerze 2. Obrazów z cyklu „Awangarda Bzy Maluje”

Sanatorium Brehmera – fontanna

23 LIPCA – NIEDZIELA

11:00 Marlene Haring

Performance: „Secret Service Agency”

Kinoteatr Zdrowie – salka na parterze

(performance całodniowy)

11:15 Przemysław Kwiek

Appearance 303 c) – „Co to jest Appearance?”, „Fenomen »Pustego Hasła«”

Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

12:00 Ines Amado

Performance: „Efemeryczna stałość”

Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

13:00 Ewa Zarzycka

Performance: To co jest

Kinoteatr Zdrowie – foyer

13:30 Galeria Entropia

Miejsca w miejscu/ miejsce poza miejscem:
Alicja i Mariusz Jodkowie – prezentacja projektu „Art’n’Scroll” 

Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

14:00 Igor Stahniv

Performance: Poza domem

Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

14: 30 Oleksandr Maksymow

Performance: „Terytoria, aneksja”

Kinoteatr Zdrowie – za budynkiem

16:30 Robert Bean i Barbara Lounder

Performatywny spacer: Bycie w oddychalnym: wędrówka z adnotacją

Park za Sanatorium Brehmera

18:00 Józef Robakowski

Pokaz filmowy: „5 akcji artystycznych łódzkiej Galerii Maniakalnej z 1989 roku” (wprowadzenie Józef Robakowski)

Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

19:15 Jagoda Kozon

Performance: „Wnikanie”

Plac Kieślowskiego

19:45 Bruce Barber

Pokaz wideo: „Rozpakowuję moją bibliotekę”, „Polska na wiosnę”

Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

20:30 Andrzej Mroczek In Memoriam

Panel dyskusyjny: Zdzisław Kwiatkowski, Józef Robakowski, Wojciech Stefanik, Janusz Zagrodzki, Ewa Zarzycka, Dobroslaw Bagiński, Przemysław Kwiek, Robert Bean, Ewa Partum, Tadeusz Mroczek, Maria Mroczek i in.

Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

22:00 Ralf Peters / KörperSchafftKlang

Performance dźwiękowy: Śledząc

Sanatorium Brehmera – sala czarna

23:00 Vitalii Shupliak

Performance: Atlas Świata

Multimedia – piwnica

Codziennie:

Zdzisław Kwiatkowski

Performance: Zmiana Układu Sił

Kinoteatr Zdrowie – 1 piętro

Przemysław Kwiek

Appearance 303 a); malowanie publiczne w plenerze 2. Obrazów z cyklu „Awangarda Bzy Maluje”

Sanatorium Brehmera – fontanna

Robert Mainka

Interwencja w przestrzeni publicznej: „Bitwa o Omfalos”

Sokołowsko – przestrzeń miasta

24 LIPCA – PONIEDZIAŁEK

11:00 Zofia Kuligowska

Performance: Nie można wysłać pustej wiadomości

Sanatorium Brehmera – wodospadzik

12:00 Przemysław Kwiek

Appearance 303 d) – „Szkoła Działań II (»Działanie na szmaty, klej, sznury i Opole«)”

Multimedia

13:00 katharinajej

Performance: Połóż się ze mną

Przed Kinem Zdrowie

(performance całodniowy)

13:30 Wojciech Stefanik

Performance: „Odlot IV”

Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

14:00 Marta Kotwica

Performance: Przymus powtarzania traumy

Sanatorium Brehmera – piwnica

14:30 Olga Czychryk

Performance: „Ślad”

Kinoteatr Zdrowie – przed budynkiem

15:00 Robert Bean i Barbara Lounder

Wystawa: Grafika

Kinoteatr Zdrowie – foyer

17:00 Janusz Bałdyga

Performance: „Widok w okno 2017”

Ulica Główna

17:30 Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO

Pokaz filmowy: WRO on Tour (wprowadznie: Krzysztof Dobrowolski)

Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

19:15 Krzysztof Żwirblis

Interwencja w przestrzeni publicznej: Muzeum społeczne

Kinoteatr Zdrowie – sala kinowa

Wystawa: Muzeum społeczne

Sanatorium Brehmera – piwnice

21:00 Gerard Lebik

Realizacja dźwiękowa: Aer

Sanatorium Brehmera – sala czarna

 

21:30 Ralf Peters / KörperSchafftKlang

Performance dźwiękowy: Śledząc

Sanatorium Brehmera – sala czarna

Codziennie:

Zdzisław Kwiatkowski

Performance: Zmiana Układu Sił

Kinoteatr Zdrowie – 1 piętro

Przemysław Kwiek

Appearance 303 a); malowanie publiczne w plenerze 2. Obrazów z cyklu „Awangarda Bzy Maluje”

Sanatorium Brehmera – fontanna

Robert Mainka

Interwencja w przestrzeni publicznej: „Bitwa o Omfalos”

Sokołowsko – przestrzeń miasta

25 LIPCA – WTOREK

11:00 – 23:00 Platforma Otwarta

platforma plan

FESTIWALOWE LOKALIZACJE

  • Kinoteatr Zdrowie – ul. Główna 36, Sokołowsko
  • Sanatorium Brehmera – ul. Różana 2, Sokołowsko
  • Multimedia – ul. Różana 2, Sokołowsko
  • Willa Różanka – ul. Różana 3, Sokołowsko
  • Plac Kieślowskiego, Sokołowsko
  • Park za Sanatorium Brehmera

Bądź na bieżąco – dołącz do wydarzenia na facebooku