1 lipca
14.00-14.15 Otwarcie festiwalu – Laboratorium Kultury – Sala Multimedialna
14.15-15.00 Otwarcie wystawy Atelier 72 na nowo – Laboratorium Kultury – Sala Multimedialna
15.00-18.45 Konferencja „W uznaniu dla Richarda Demarco”
Część II – 1 lipca. 15.00 – 18.45
Part II July 1, 3 p.m. SOKOŁOWSKO (Kinoteatr Zdrowie, ul.Główna 36)
Sesja 1 Archiwum Richarda Demarco jako Gesamtkunstwerk – ciąg dalszy
Sesja II Atelier 72 na nowo
Część programu performance:
19.00-19.30 – Alastair MacLennan – SAVE VASE performance – obok stawu przy Różance
19.40-20.00 – Koji Kamoji – Powietrze i kamień – performance – przed Laboratorium Kultury
20.15-21.00 – Anna Seagrave – performance, obok Laboratorium Kultury
Leszek Krutulski „Półportrety” – akcja permanentna, KinoTeatr Zdrowie
2 lipca
11.00-11.30 Robert Kuśmirowski, Tężnia, instalacja, przed Laboratorium Kultury
11.30-11.50 Krystyna Piotrowska – instalacja, Wieża Laboratorium Kultury
11.50-12.10 Lothe/Lachman/Biskupska – instalacja, Laboratorium Kultury
12.20-12.50 Maya Gordon – Kredens, instalacja/performance, Kinoteatr Zdrowie
13.00-14.15 Avi Lubin – TOHU magazine presentation, Kinoteatr Zdrowie
14.30-15.00 Christoph Both Asmus + Chica Takabayshi – Święty proces – performance/instalacja,
15.15-15.45 Robert Kuśmirowski, Tężnia, instalacja, przed Laboratorium Kultury
15.45-18.00 przerwa obiadowa
18.00-19.15 Hubert Sielecki – Luise Buisman – Film eksperymentalny z Austrii i koncert, Kinoteatr Zdrowie
19.30-20.30 Ewa Benesz mówi XII księgę „Pana Tadeusza” – „Kochajmy się
20.45-21.15 Akademia Ruchu – Poezja, performance, Plac Kieślowskiego
21.30-22.00 Jean Baptiste Ganne – Rom Dance Floor, instalacja, Laboratorium Kultury
22.00-22.30 Mattias Cantzler, Baggefalla, instalacja interaktywna, Kinoteatr Zdrowie
Leszek Krutulski „Półportrety” – akcja permanentna, KinoTeatr Zdrowie
3 lipca
11.00-12.15 WHITECONCEPTS Gallery zaprezenowana przez/ presented by Nicole Loeser
12.30-13.00 Maurice Blok – performance, park
13.15-14.45 Debata artystów na temat „Emigracja – rzecz o tożsamości artysty” moderator: Dorota Grubba
Do udziału zapraszamy artystów uczestniczących w festiwal
15.00-15.30 Krystyna Piotrowska – Wyjechałem, wyjechałem z Polski, bo…, video
15.30-18.00 przerwa obiadowa
18.00-18.30 Avdei Ter Oganian – performance
18.45-19.50 Mariel Carranza – performance, Kinoteatr Zdrowie
20.00-22.00 Andriej Chrzanowski – Półtora pokoju – film, Kinoteatr Zdrowie
22.15-22.45 Katarzyna Podpora realizacja dźwiękowo-performatywana, przed Laboratorium Kultury
instalacje/installations:
Jean Baptiste Ganne, Rom Dance Floor, Laboratorium Kultury
Krystyna Piotrowska, wieża
Robert Kuśmirowski, Tężnia, instalacja, przed Laboratorium Kultury
Mattias Cantzler,Baggefalla, instalacja interaktywna, Kinoteatr Zdrowie
Leszek Krutulski „Półportrety” – akcja permanentna, KinoTeatr Zdrowie
4 lipca
11.00-11.30 Dominika Borkowska, E->.<-I performance, droga prowadząca do Różanki
11.45-13.00 Józef Robakowski – Warsztat Formy Filmowej, projekcja, Kinoteatr Zdrowie
13.15-14.00 Mariel Carranza, Za stołem, performance, Kinoteatr Zdrowie
14.00-15.00 Ewa Zarzycka, Galeria lokal_30, prezentacja książki i filmy
15.00-15.30 Ewa Zarzycka, performance, foyer Kinoteatru Zdrowie
15.30-18.00 przerwa
18.00-19.30 Tomasz Pobóg-Malinowski – filmy o artystach Cieślewicz, Żuławski, Quay Brothers
19.40-20.00 Szymon Kula – performance, KinoTeatr Zdrowie
20.10-20.40 Rob Mazurek – Book of Sounds, litografie i improwizacja muzyczna, Kinoteatr Zdrowie
20.50-22.00 Laura Bartolomei – Studium miłości, performance
instalacje:
Jean Baptiste Ganne, Rom Dance Floor, Laboratorium Kultury
Krystyna Piotrowska, wieża
Robert Kuśmirowski, Tężnia, instalacja, przed Laboratorium Kultury
Katarzyna Podpora – realizacja dźwiękowo-performatywana
Mattias Cantzler, Baggefalla, instalacja interaktywna
Leszek Krutulski „Półportrety” – akcja permanentna, KinoTeatr Zdrowie
5 lipca
11.00-11.30 Magda Franczuk – prezentacja Księgi cudowności, Kinoteatr Zdrowie
11.40-12.00 Polen Performance – performance, sklep rowerowy
12.00-13.00 Krzysztof Kaczmar, performance na dworze
13.15-15.00 Tomasz Pobóg-Malinowski – pokaz filmów o artystach Topor, Rybczyński, Themersonowie
15.00-17.30 – przerwa
17.30-20.00 – pokaz warsztatowiczów
20.00-21.00 Anna Seagrave, video 1986-2011, Kinoteatr Zdrowie
instalacje:
Jean Baptiste Ganne, Rom Dance Floor, Laboratorium Kultury
Krystyna Piotrowska – instalacja, wieża
Robert Kuśmirowski, Tężnia, przed Laboratorium Kultury
Katarzyna Podpora – realizacja dźwiękowo-performatywana
Mattias Cantzler, Baggefalla, instalacja interaktywna
Leszek Krutulski „Półportrety” – akcja permanentna, KinoTeatr Zdrowie