Małgorzata Wasilek i Maciej Połynko

Maciej-Połynko-Małgorzata-Wasilek-zdjęcie.-960x632

Małgorzata Wasilek i Maciej Połynko (Polska)

Małgorzata Wasilek|biogram: absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie, studentka grafiki na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Autorka wystaw, projektów, instalacji w przestrzeni, scenografii. Obecnie spełnia swoje pasje jako tatuażystka. Od 2014 roku współpracuje z Niezależną Grupą Projektową Piękno Panie. Tworzy scenografie do wydarzeń kulturalnych dla dzieci i dorosłych. Jej prace były prezentowane m.in na Katowice Street Art Festiwal, Goadupa Arts, Culture & Music Festival, w Centrum Spotkania Kultur, Galerii Piękno Panie, Galerii Labirynt, Galerii Jednego Obrazu w Lublinie. Autorka scenografii do cyklu imprez „Moontrip”. Inspiracją dla jej prac jest natura, muzyka i podróże. Motywem przewodnim twórczości – geometria.

Maciej Połynko|biogram: artysta audiowizualny, pracuje ze światłem, dźwiękiem i video. Jest autorem instalacji interaktywnych, dźwiękowych i video, zajmuje się muzyką elektroniczną, improwizowaną i field recordingiem, realizuje oprawy wizualne i dźwiękowe na potrzeby spektakli teatralnych. W swoich pracach wykorzystuje elektronike i programowanie. Współzałożyciel Centrum Badania Możliwości. Jego prace były prezentowane m.in w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK), Galerii „Tworzę Się” w Szczecinie, Pracowni Sztuki Zaangażowanej „Rewiry”, Muzeum Częstochowskim, Galerii Labirynt w Lublinie, czy Tabačka Kulturfabrik w Koszycach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012) oraz Prezydenta Miasta Lublin (2016).

instalacja: Sześcian dynamiczny

Sześcian Dynamiczny jest trójwymiarowym analogowym obiektem, wykorzystującym światło i ruchome elementy. Punktem wyjścia do działania instalacji jest światło przemieszczające się wewnątrz bryły, pozwalające uzyskać efekt ruchomej projekcji. Natomiast rdzeniem jest kinetyczna rzeźba składająca się z elementów geometrycznych, będących formalnym poszukiwaniem syntezy matematyki z naturą.

www.facebook.com/golagolowa