23.07.2019 (środa)
9.30 – 11.30
Biblioteka
a.w. – Dlaczego Jane Austin?
25.07.2019 (czwartek)
9.30 – 13.30
Kawiarenka na Głównej
a.w. – Dlaczego Jane Austin?
18.00 – 18.30
Sanatorium Brehmera, Czarna sala
Otwarcie festiwalu
Grupa Azorro – Wszystko już było?/ film
18.30
Sala Multimedialna
Wystawa Natalii LL , Zapisuję wydarzenia zwykłe, kuratorka Agnieszka Rayzacher
Wieża
Esther Ferrer, Marcus Gossi, Stuart Brisley, Robin Deacon, Ruedi Schill&Monika Gunther, Katia Bassanini, Tania Bruguera, Peter Vittali, Muda Mathis, Martha Rosler, Annie M.Sprinkle&Elizabeth M.Stephen, Sands Murray-Wassink, Robert Wassink-Murray/ Wystawy dokumentacji działań artystycznych
19.00 – 20:30
Sanatorium Brehmera
Agnieszka Rayzacher, Anna Leśniak, Magalena Ujma – Seminarium Feministyczne Zapisuję wydarzenia zwykłe. Artystki wobec rzeczywistości
20:45 – 21:15
Park
Weronika Sobiecka, Joanna Kijak-Rajca, Ewa Wiśniewska-Benedyczuk, Jolanta Musiuk, Zakład Pogrzebowy Drzew/ performance
21:30 – 22:20
Sanatorium Brehemra, Czarna sala
Barbara Konopka, Weronika Kami, PENTAROSA FELICYTACJE, koncert – performance afirmatywny
22.30 – 23:30
Sanatorium Brehmera, Czarna sala
Józef Robakowski, Puls Facebooka/ film
23:30 – 24:00
Sanatorium Brehmera, Czarna sala
Paweł Korbus ,Utrzymanie pozycji artystycznej/ performance
26.07.2019 (piątek)
10.45 – 11.25
Łódź postępu, za Różanką
Igor Kubik, Uzdrowisko/ performance
Od 11.30
Park
Nela Bartova, Niespokojny sen/ instalacja interaktywna
12.00 – 12.30
obok Sanatorium Brehmera
Mariola Albinowska, Foremother/ performance
od 12.35 (3h)
Park
Tyśka Samborska, bez tytułu (zapach)/ instalacja
12.50 (cały dzień)
Sanatorium Brehmera
Anna Brudzińska, Wiatr/ instalacja
od 13:00 (przez 10h)
Park
Michał Piątek i Marcin Rosiński, Wszystko już było/ performance / rzeźba
13.30 – 14.00
przed Sanatorium
Karolina Kliszewska, Dorota Androsz, Rita Jankowska, LA LA WOMEN STEPS/ performance
14:05 – 16:05
Sanatorium Brehmera, Czarna Sala
Elayne Harrington/ performance
16:15 – 16:45
Kino
Marcello Zammenhoff , Niewygodny komunikat/ instalacja
17.00 – 18.30 OBIAD
18:35 – 3:35
Park
Calum Eccleston, Nieuformowany/ performance
19.15 – 20.15
Kino
Józef Robakowski – A gdzie jest ten dramat? (muzyka Z.Piernik) oraz Żywa Galeria, film
Rozmowa z Natalią LL i Zdzisławem Piernikiem
20:30 – 21.15 – Kino
Zdzisław Piernik, koncert
21:25 – 22:10 – Kino
Mischa Twitchin, filmy poematy
22:20 – 23.05
Przy Sanatorium
Tarnovski, koncert solowy
23:10 – 23:25
Sanatorium Brehmera, Czarna Sala
Siobhan Muellen, Minor Acts on Boundary layer II, performance
23.30 – 24.15
Sanatorium Brehmera, Czarna Sala
Brian Patterson, Being and Time/ performance
27.07.2019 (sobota)
O świcie 6: 00
Park
Cyril Lepetit, Od zmierzchu do świtu/ performance
Od 10.00
Park
Nela Bartova, instalacja interaktywna
11.00 – 12.15
Sanatorium Brehmera
Ensemble C2-D2-K – Śniadanie na Trawie
(mile widziane własne kosze piknikowe z ulubionymi przekąskami)
Maciej Czepielowski, Jadwiga Czepielowska – skrzypce
Aneta Dumanowska, Jacek Dumanowski – altówka
Teresa Kamińska – wiolonczela
Dymitr Szostakowicz – Kwartet smyczkowy B-dur
Allegro non troppo • Andante / Andantino • Moderato-Allegretto
Johannes Brahms: Kwintet smyczkowy G-dur
Allegro non troppo, ma con brio • Adagio • Un poco Allegretto • Vivace ma non troppo presto
Koncert jest częścią cyklu Śniadań na Trawie organizowanych we współpracy z GCKiS w Żarowie, Festiwalem Bachowskim i Capellą Cracoviensis. Zapraszamy na pozostałe koncerty cyklu, www.bach.pl/sniadania oraz na Festiwal Bachowski w Świdnicy, www.bach.pl
12:15 – 13:45 – Park
Cyril Lepetit, Od zmierzchu do świtu: Narcyz/ performance
Od 13:45 (5h)
Przed Sanatorium Brehmera
Francis Thorburn – Pool Time, performance z udziałem Elayne Harrington, Judit Bodor, Roody Hunter, Cyril Lepetit, Calum Eccleston, Vlasta Delimar
Od 14.15 – Park
Helena Hafemann, Close Relations/ instalacja
14:30 – 22.00
Park
Maria Bitka, Wydeptywanie ścieżki/ performance
15.00 – 15:30
Park obok fontanny
Aneta Jankowska, Magda Osińska, Karolina Brzęk, Karolina Zaborska, Pieśń serca/ performance
Od 15.40 (przez 1-3h)
Ulice Sokolowska
Calum Eccleston – Unformed/ performance
16:10- 16.30
Skwer za sklepem
Adam Zduńczyk, Skwer Kółeczko/ performance
Od 16.35
Ulica koło kina
Ola Ignasiak – Odszarzanie/ performance
16.30 – 17.00 – Kino
Ingrid Blekstad – Kunstbanken/ prezentacja
17:30 – 18:30 OBIAD
18.45 – 19:25
Sanatorium Brehmera, Czarna Sala
Iza Gustowska – Z lotu ptaka/ performance
19:25 – 19:35
Sanatorium Brehmera
Michał Jakubowicz – Rytmiczny performance filmowo-linijny/ performance
19:40 – 20:10
przed Sanatorium Brehmera
WetMeWild (Justyna Górowska), Polyethylene terephthalate/ performance
20:30 – 20:50
Kino
Ewa Zarzycka, performance
20:50 – 21:05
Kino
Guido Stemme, instalacja
21:10 – 22:20
Kino
Marta Jegierska, Mostek/ projekcja
22.35 – 23.20 – Kino
Zorka Wollny, Pauline Payen, Karoline Strys, Irina Gheorghe, Ana Kavalis, Leah Buckareff, Lyllie Rouviere – Chór Psychodeliczny Zorki Wollny/ koncert
23:30 – 24:30
Senatorium Brehmera, Czarna Sala
Krystian Batyjewski – Gra z Kosmosem/ performance
24:40 – 1:10 – Senatorium Brehmera
Cyril Lepetit – Od zmierzchu do świtu/ performance
28.07.2019 (niedziela)
10.00 – 11.00 – Kino
Animacje PJATK/ film
11:10 – 12:00
Senatorium Brehmera, Czarna Sala
Lisa Corporan – Współczesny ekspresjonista figuratywny, medium: farba olejna/ performance
Od 12.00 (1-3h)
ulice Sokołowska
Calum Eccleston, Nieuformowany/ performance
13.00 – 14.00
Senatorium Brehmera, Czarna Sala
Chris Regn & Andrea Saemann, Swiss Performance Art Medley/ performance
14:05 -14:35
Kino
Horacy Muszyński – KISHONIA/ film
14:45 – 15:15 – Senatorium Brehmera, Czarna Sala
Tereza Barabasz – Pomiary/ performance
15:25 – 16:10
Senatorium Brehmera, Czarna Sala
Vlasta Delimar – Z cyklu: Erzsebet Bathory
16:15 – 18:15
Droga do Villa Rosa
Alastair MacLennan – Z ręki do piasku/ actuation
17-18:30 OBIAD/ MEAL
18.35 – 19.20
Kino
Wiera Meniok – Schulz/Żadan/Andruchowycz/ prezentacja
19.30 – 20.30
Kino
Zdzisław Piernik & Sławek Janicki/ koncert
20.45 – 21:45
Kino
Małgorzata Potocka, Bogusław Schaeffer – Poza schematem/ film
22.00 – 22.20
Senatorium Brehmera, Czarna Sala
Iza Gustowska – Trucizna/ video
22:30 – 22:45
Senatorium Brehmera
Sergey Shabohin/ odsłona instalacji
23.00 – 23.30
Kino
Cyril Lepetit – Zielone częstotliwości/ performance
23:30 – 24:30 Kino
P.Smith, M.Abramovich, D.Byrne, O.Eliasson, D&Chapman, W.Kentridge, W.Wenders, L.Anderson
Porady dla młodych/ film
Porady dla młodych/ film
29.07.2019 (poniedziałek)
11.00 – 12.00
Sanatorium Brehemra, Czarna Sala
Bogna Juchnowicz, Jessika Dudziak – Nieoczekiwane wydarzenie, które wydarzyło się w najmniej odpowiedniej chwili/ prezentacja
12:30 – 13:15
Sanatorium Brehemra, Czarna Sala
Chris Regn & Andrea Saemann o Performance Saga/ prezentacja
14:00 – 16:00
ulice Sokołowska
Calum Eccleston – Nieuformowany/ performance
15:40 – 16:00
ulica w Sokołowsku
Andrij Yurkevych – Bruk z Drohobycza/ performance
16:20 – 17:05
Kino
Olga Tokarczuk, Louisiana Chanel/ film
17:10 – 18:10
Kino
Esther Ferrer – Performance Saga/ prezentacja